We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Kolotoč

by Šamanovo Zboží

supported by
/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    100 CZK

   

 • Full Digital Discography

  Get all 4 Šamanovo Zboží releases available on Bandcamp and save 20%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Čtvrtá polnice, Kolotoč, Příběh Kuřete, and Šamanovo Zboží EP. , and , .

    384 CZK or more (20% OFF)

   

1.
Marie 05:27
Dnešek je den - či spíš jeden z těch dnů, kdy samota nudí tě, představy nestačí a ty chceš víc. Proč se tak usmíváš, Marie? Pohledem získá pozoronost všech, když překříží nohy a olízne rty a přítomní samci, ti vlci a kanci nemohou uniknout. Vidíš ty chudáky, Marie? Jsou všichni tví. Cítíš, jak ti svět leží u nohou. Podpatek ostrý jak bajonet proklíná každý kdo zasažen byl. Co chtěla bys víc než pozornost světa? Rozděl a panuj, dávej a ber. Chladná jak čepel probudíš vášeň co neuhasíš. Proč jen jsi taková, Marie? Záchvaty vzteku žádáš si daň, všichni to vědí a všichni platí ve snaze usnout v objetí dívky, v objetí tvém. Jak ještě dlouho, Marie, budeš jim lhát? Cítíš, jak ti svět leží u nohou. Slovy a koketným postojem žádáš si víc. Toužebné dopisy pálíš odmítnutím. Podpatek ostrý jak bajonet proklíná každý kdo zasažen byl. Vzpomeň si na jejich pohledy, vzpomeň si na jejich křik. Vzpomeň si na sebe, Marie, bylo ti líp? Až příště přijdou, nebudou se tě ptát, po kusech vezmou si, Marie, vše, cos dát nechtěla. A do svých příbytků odnesou, odhalí, co neměl nikdo, teď náleží všem. Jak dlouho zůstaneš, Marie, půvabnou ozdobou, výstavním klenotem?
2.
Marsyas 04:40
Zůstaň tu se mnou chvíli, nechoď ještě spát. Byl bych s jinou vteřinou bídnou, nic bych neprohrál. Nebudu prosit ani řvát, to už nejsem já. Byl bych malý, tak nedokonalý, nic bych neprohrál. Tak shoď ze mě ten kabát, je jenom přítěží, vždyť není jediný, co prošel mezi prsty tvými. Zůstaň tu se mnou chvíli, nehoď, prosím, spát. Byl bych jiný, tak stoicky klidný, nic bych neprohrál. Tak shoď ze mě ten kabát, je jenom přítěží, vždyť není jediný co prošel tolikrát - Proč je svět hlavou vzhůru a kam míří chladný nůž, kdo zatížil vteřiny tak, že nejdou snést? (nech mě vydechnout) Kůži si svlíkáš, nejsem sám. Tak shoď ze mě ten kabát, je jenom přítěží, vždyť není jediný, co prošel tolikrát kolem tvého bytu, bez povšimnutí, bude to poslední milostný akt.
3.
Kolotoč 03:43
Na mezi kol lesa dnes kolomazem mez nanést, vynést, smést kolosem zem. nech se svézt kolotočem
4.
Re-Violly 2 04:13
5.
Cizinec 05:27
Jsem cizím v rodném domě, cítím to z jeho zdí, už není útočištěm, už není bezpečný, v pokojích vídám věci, které nechci znát, a když tím domem procházím, cítím, jak umírá. Léčitel si zpívá, když řeže chorou tkáň a všechna prázdná místa plní klejem po okraj. Je čím dál více sterilní a duši halí plast. Už mlčím, utíká čas. Ne, to nejsem já, na fotkách pod policí, ne, to nejsem já, s hračkou na schodišti, to nejsem já, kdo tu zná každý kout, ne, to nejsem já, s klíčem za hranicí. Posledním krokem do tmy chci zažít volný pád, chci vrátit útočiště naivním představám, po letech v rodném domě bolí zvednout klíč, on během noci proměnil můj barák v zoufalství. Léčitel si zpívá, když řeže chorou tkáň a všechna prázdná místa plní jedem po okraj. Jsem čím dál více netečný, mou duši halí plast. Proč mlčím? Utíká čas. Ne, to nejsem já, na fotkách pod policí, ne, to nejsem já, s hračkou na schodišti, to nejsem já, kdo tu zná každý kout, ne, to nejsem já, s klíčem za hranicí. A promiňte mi tak ten chmurný tón, vy všichni, kdo by snad o to stál, už nechci rušit klid svým stýskáním, tak nechte dveře dokořán a vše bude jak dřív.
6.

about

With this EP we are saying goodbye to our founding group.

credits

released April 11, 2017

Music: Šamanovo zboží (Jakub Novák, Kamil Tomek, Pavel Jurečka)
Lyrics: Jakub Novák
Recording: Studio Muflon (Adam Kowal)
Graphics: Anka Panka (Anna Langová)

license

tags

about

Šamanovo Zboží Czech Republic

A musical ensemble of four members transmitting on waves of psychedely and experimental rock, boldly deriving from the classical prog-rock of seventies.

Jakub Novák - vocals, guitar, theremin
Martin Dytko - Guitar, keyboards, back vocals
Kamil Tomek - bass guitar, back vocals
Dominik Bárt - drums, drum pads
... more

contact / help

Contact Šamanovo Zboží

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Šamanovo Zboží, you may also like: